Masintikkimise piiritud võimalused: viisid kuidas tikandeid kasutada

Masintikkimise piiritud võimalused: viisid kuidas tikandeid kasutada

Masintikand on ilus, vastupidav ja ainulaadne, luues lõpmatul hulgal võimalusi loominguks ja eneseväljenduseks. Sinna alla kuuluvad näiteks tikandehted, tikandiga kaunistatud riided, beebitekid, personaliseeritud mänguasjad, pulmakaunistused, tikandiga kaardid ja palju muud. 

Kui tikandid kõnetavad sind ning köidavad sinu tähelepanu, siis oled õiges kohas. Siit artiklist leiad eksklusiivseid näiteid, kuidas tikand võib muuta ka kõige lihtsama riidelapi tõeliseks meistriteoseks.

Tikandiga ehted

On üldteada, et tikitud teosed – näiteks pildid – riputatakse peamiselt seinale kaunistuseks. Lisaks sellele on sul võimalik ka oma riietust ja välimust täiendada ainulaadse tikanditega, lisades vürtsi tikitud kõrvarõngaste, peavõru, juukseklambri, ripatsite või prossidega. 

Selleks mõtle välja ainult ehe, mille sooviksid muuta ainulaadseks. Kujutle, milline võiks olla disain, mis kõnetab sind, ja milline on sinu jaoks sobiv niitide värv. Sinu idee ja nägemuse aitab teoks teha juba käsitöömeister.

Tikandiga kodutekstiil - viis, kuidas muuta kodune ese kordumatuks disainertooteks

Olgu tegu padjakatte, laudlina, sooja tekikese või mis tahes muu sisustuselemendiga – kaunis tikand muudab ka kõige igavama disaini säravaks ning omapäraseks. Disaineri loodud koduesemed võivad olla kallid ning kättesaamatud, kuid siinkohal võivadki appi tulla tikandid. Tikkimismasinaga on võimalik luua disaine ja mustreid, mis muudavad sinu koduse eseme kordumatuks, isikupäraseks ja muljetavaldavaks.

Tikandid loovad ja hoiavad mälestusi

Lapsed on hingelt puhtad ja seda väljendavad nad ka läbi enda joonistuste. Loodud joonistused tähendavad lastele palju. Nad ammutavad inspiratsiooni kõigest mida näevad ja kogevad, seega on oluline hoida mälestusi, mida nad ka hiljem tulevikus hindavad.

Tikandid on hea viis, kuidas seda jäädvustada. Selle loomine ei ole raske ning koos lapsega võite lasta enda sisemise kunstniku valla. Lihtsalt leia sobiv kujundus, niidivärv ja ese, millele soovid seda luua, ning käsitöömeister loob sinu ideed teoks. 

Kui loodud tikand on valmis, jääb see alles veel mitmeteks aastateks ning meenutama ilusaid hetki üheskoos. Hämmastav! Kas pole?

Südantsoojendav kingitus sündinud beebile - tikandiga lasteasjad

Ainulaadsete kinkekomplektide hulgas, mida saab vastsündinule kinkida, on viimasel ajal populaarseks osutunud spetsiaalselt personaliseeritud beebitekk ja pudipõll. Armsaid esemeid on veel teisigi, mida saab täiendada tikanditega ja beebidele kinkida. Näiteks kaisukaru, lapitekk, puhastusrätik, pluus, püksid ja palju muud. Tikkida saab nende peale lapse nime, märksõnu, sünnikuupäeva – sõnadel ja soovidel siinkohal piire ei ole! Samuti pole olemas ühtegi lapsevanemat, kes ei vaataks antud kingitusi südantsoojendava ja ülevoolava tundega. 

Vali välja vaid sobiv kujundus, soov ja ese,  ülejäänu eest kannab hoolt juba käsitöö tegija. 

Tikandid muudavad sinu riided unikaalseks

Kas sul on mõni mugav riideese, mis on sinu jaoks kallis, kuid väike kahjustus takistab selle kandmist? Ilus tikand võib muuta tekkinud vead uueks kujunduseks või parandada kahjustuse sootuks. Väike rebend riietel ei tohiks lõbu rikkuda, kui käsutuses on tikkimismasin, käsitöömeister ja lahe idee.

Tikkimismasin on suurepärane vahend, et fikseerida kahjustus isegi väikseimal riidetükil, näiteks topil, sokil või pükstel. Lase enda loovus lendu ning lisa eksklusiivseid tikandeid ka enda pluusile, mantlile, kleidile, pintsakule või mis tahes riideesemele. Tegelikkuses võib tikand muuta selle paremaks ja unikaalsemaks kui enne!

Vürtsita oma garderoobi tikanditega

Jätkuks eelnevale lõigule, siis masintikkimine tuleb kasuks igavate riiete ümberbrändimisel. Moe praegused suundumused hõlmavad tikandite kujundamist kangastel. Pealegi võid riiete tikkimisel välja mõelda omanäolise kujunduse, mida pole olemas mitte kellelgi teisel.

Selliste ainulaadsete kujunduste inspiratsiooniks võib olla sinu lemmikvärv, -kujund, laulusõna, kunstiteos või mis tahes muu idee. Loovuse suurendamiseks on võimalik tikkimismasinaga kohandada kujundust vastavalt riideesemele.

Tikkimismasin on suurepärane lahendus, mis loob lõputul hulgal võimalusi eneseväljenduseks. Alates lõbususe lisamisest igavatele riietele, lõpetades ainulaadsete kingitustega perele ja sõpradele.

Kõike eelnimetatut on võimalik saavutada, kui kirjutad meile oma ideest ja nägemusest. Muudame ka kõige lennukamad ideed reaalsuseks ja loome tikandeid, mis pakuvad silmailu pikki aastaid.

Tutvu meie toodetega

Iga meie töö on ainulaadne kunstiteos!

Vaata seotud postitusi

Kuidas kujuneb käsitööna valminud loomingu hind?

Kuidas kujuneb käsitööna valminud loomingu hind?

Paljud käsitööloojad on oma kätetöö hinnastamisega mures. On ju tõsiasi, et masstoodangust leitud käsitöökaart või mis tahes muu ese on…
Masintikkimise piiritud võimalused: viisid kuidas tikandeid kasutada

Masintikkimise piiritud võimalused: viisid kuidas tikandeid kasutada

Masintikand on ilus, vastupidav ja ainulaadne, luues lõpmatul hulgal võimalusi loominguks ja eneseväljenduseks. Sinna alla kuuluvad näiteks tikandehted, tikandiga kaunistatud…
5 parimat pabermaterjali käsitöökaartidele

5 parimat pabermaterjali käsitöökaartidele

Kui lähenemas on kellegi sünnipäev, aastapäev või mõni eriline sündmus, on sul võimalik osta sadu erinevaid õnnitluskaarte. Kuid isegi kõige…

Võta meiega ühendust!

Vastame hinnapäringutele kiiresti

    Pallas Design

    Kersti Pallas
    Disainer