TIKKIMISNIIDID

Tikkimisniidid on saadaval erinevates värvitoonides ja paksustes. Tikkimisniidid võimaldavad kasutajal luua erinevaid tikandeid. Eestis müüdavatest kvaliteetsetest tikkimisniitidest on tuntuim kaubamärk Madeira.

Tikkimisniit tuleb valida sõltuvalt tikkimisprojektist ja selle eesmärgist ning tikkijad peaksid valima sobiva tikkimisniidi vastavalt oma isiklikele eelistustele ja töö vajadustele.

Näitan 1–32 tulemust 94-st


Masintikkimisniidid

Tikkimine on üks vanemaid ja ilusamaid käsitööviise maailmas, mida on praktiseeritud juba sajandeid. Tänapäeval on see kunstimeisterlikkuse vorm muutunud kaasaegseks tööstusprotsessiks, mille käigus kasutatakse spetsiaalseid masinaid ja tikkimisniite.

Masintikkimisniidid on spetsiaalselt valmistatud niidid, mis on loodud selleks, et sobituda erinevate tikkimismasinate ja tikkimistehnikatega. Need niidid on saadaval erinevates värvides ja paksustes ning neid saab kasutada erinevate efektide loomiseks tikkimisel.

Masintikkimisniit on tugev ja vastupidav ning ta sobib suurepäraselt tööstuslikuks kasutamiseks. Samuti on see niit sobilik ka koduseks kasutamiseks, kui soovitakse luua kauneid tikandeid erinevatele rõivastele, kodutekstiilidele või aksessuaaridele.

Pallas Design pakub masintikkimisteenust. Meie hinnakirja leiad SIIT

Niidid tikkimismasinale

Kuna niidid tikkimismasinale on mitmekülgsed ja lihtsasti kasutatavad, on need muutunud populaarseks valikuks mitte ainult käsitöölistele, vaid ka moe- ja disainitööstusele. Nende niitide abil saab luua unikaalseid ja kaunilt tikitud disaine, mis kestavad aastaid ning toovad rõõmu nii loojale kui ka selle kandjale.

Pealis- ja alusniidi valik ning nende kasutamine mõjutab tootlikkust, välimust ja disaini, tulemuste järjepidevust ning lõpptoote funktsionaalsust ja sertifitseerimist. Projekti jaoks sobivate tikkimisniitide leidmiseks peate hindama nende läiget, tekstuuri, värvigammat, tugevust, tootmisviisi, kvaliteeti, värvipüsivust, vastupidavust ja funktsionaalsust tikkimise ajal.

Olenemata sellest, kas disainite või isikupärastate tekstiile, toodate reklaam- või tulekindlaid esemeid või soovite tekstiilidesse lisada nutikaid funktsioone, tuleb teil valida parima jõudlusega niit tikkimismasinale

Pallas Design pakub tikkimisfailide programmeerimise teenust. Meie hinnakirja leiad SIIT

Viskoosniidid

Viskoosniidid on peamiselt tuntud oma siiditaolise välimuse ja loomuliku pehme läike poolest valguse käes. Viskoos on saanud nime viskoosse orgaanilise lahuse järgi, mida harilikult toodetakse tselluloosist.

Viskoosniit on pehme, sile, nahasõbralik ning meeldiv puudutada. Viskoosniitidega tikitud elementidel on kauni siidise läikega säravad ja erksad värvid.

Masintikkimise viskoosniidid on tikkimiseks eriti sobivad, kui tööle soovitakse loomulikku ja elegantset välimust.  Nende niitide abil on võimalik luua lihtsalt ja kaunilt kõikvõimalikele materjalidele kõige keerukamaid disaine.

Pallas Design viskoosniitide valikuga saate tutvuda SIIN

Polüesterniidid

Polüesterniidid sobivad erinevateks otstarveteks. Nad on eriti vastupidavad, neil on kõrge kemikaalikindlus ning soodne hinna ja kvaliteedi suhe. Tekstiilitööstuses on polüester üks tuntumaid keemilisi kiude, mida kasutatakse sageli niitide ja kangaste tootmisel.

Nendel tugevatel niitidel on suurepärane mehaaniline ja keemiline vastupidavus. Lisaks jookseb hea kvaliteediga polüesterniit erinevatel tikkimismasinatel alati suurel kiirusel sujuvalt ja ilma silmusteta.

Masintikkimise polüesterniidid sobivad eriti hästi tikkimiseks värvilistele kangastele, õueesemetele, spordi- ja ujumisriietele, aga ka lasteriietele ja töörõivastele ning paljudele muudele esemetele, mida sageli puhastatakse ja liigutatakse või mis puutuvad kokku mustuse, niiske keskkonna või ekstreemsete ilmastikutingimustega.

Pallas Design polüesterniitide valikuga saate tutvuda SIIN

Lyocell niidid

Lyocell niidid on valmistatud looduslikult stabiilsetest, elastsetest ja biolagunevatest kiududest, mis avaldavad muljet oma oivalise satiinviimistlusega. See uus esmaklassiline niit ei tundu nahal mitte ainult pehme, vaid seda toodetakse ka säästvalt. Lyocell niitide tootmisprotsess on vähem ressursikulukas ja keskkonnasäästlikum kui traditsiooniliste sünteetiliste kiudude tootmine.

Niidi valmistamisel kasutatakse keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid ja toorainet, mille põhikomponendiks on puit. Moekate ning jätkusuutlike logode ja disainilahenduste optimaalse valikuna avaldab lyocell niit muljet ka võrratu tikkimiskogemuse ja tikkimistulemusega. Lyocell niitidel on sile ja läikiv tekstuur, mis võimaldab luua detailseid ja erksaid tikandeid.

Masintikkimise lyocell niidid on suurepärane valik tikkimisel, kui soovite luua keskkonnasõbralikke ja vastupidavaid tikandeid, mis samal ajal on ka pehmed ja siidised. Lisaks on Lyocell niidid allergiavabad ning sobivad hästi nendele, kellel on tundlik nahk.

Siidniidid

Siid on luksuslik ja moemaailmas nõutud ning seda peetakse sama luksuslikuks ka masintikandi puhul. Masintikkimise siidniidid on tugevad ja peened, kuid neil on läige ja pehmus, millele ei saa vastu ei polüester- ega ka viskoosniidid.

Nendel põhjustel võib siidniit olla kallis ja konkreetsete värvide hankimine võib olla keeruline. See on niit, mida soovite kasutada tipptasemel projektide jaoks või luksuslikele kangastele tikkimisel.

Villased niidid

Masintikkimise villased niidid on eriti sobivad, kui soovite luua tikandeid, mis jätavad käsitööna valmistatud mulje. Villane niit on valmistatud pehmest ja naturaalsest villast, mis  annab tikandile erilise tekstuuri ja isikupära. Villased niidid on tuntud oma pehmuse poolest, mis muudab need ideaalseks valikuks tikandite loomisel, mis peavad olema pehmed ja mugavad.

Villane niit annab piiramatu loovuse käsitööna valminud kujunduste, vintage aplikatsioonide ja mahukate tikandite jaoks. Villane niit sobib eriti hästi moe- ja tänavarõivaste kudumite, šenillide, silmus- või kettpistetikandite jaoks.

Villased niidid on samuti tuntud oma soojusisolatsiooniomaduste poolest, mis tähendab, et nad sobivad hästi tikkimiseks talveriietel ja jahedama ilma riietel, nagu näiteks villased riided, sallid ja mütsid. Võrreldes teiste niitidega on villased niidid tavaliselt kallimad, kuid nende erilised omadused teevad neist väärt investeeringu tikandite loomisel.

Puuvillaniidid

Kui polüester ja viskoos uhkeldavad kõrgläikega, siis puuvillasel niidil on ilus pehme läige. Masintikkimiseks kasutatavad puuvillaniidid on tavaliselt valmistatud peenest ja kvaliteetsest puuvillast. Need niidid on pehmed, siledad ja vastupidavad ning sobivad suurepäraselt erinevate tikandite jaoks, sealhulgas logod, kirjad ja dekoratiivsed elemendid.

Masintikkimise puuvillaniidid on saadaval erinevates paksustes ja värvides, mistõttu on neid lihtne kohandada vastavalt konkreetsele tikkimisprojektile. Puuvillaniit sobib hästi rõivaste, kodutekstiilide ja aksessuaaride tikkimiseks ning aitab luua tikandeid, mis on vastupidavad ja loomuliku välimusega.

Siiski tuleks meeles pidada, et puuvillaniit võib kokkupuutes päikesekiirtega pleekida ning vajada erilist hooldust, et säilitada oma värvi ja kvaliteeti.

Metallikniidid

Masintikkimise metallikniidid on erilised niidid, mis annavad tikanditele särava ja läikiva väljanägemise ning disainile pilkupüüdva ja prestiižse ilu. Metallikniidid on tavaliselt valmistatud polüestrist või nailonist, mis on kaetud peenikese metallikihiga, et anda neile läikiv sära. Kuid sõltumata tootmisprotsessist jääb kvaliteet valiku tegemisel oluliseks kriteeriumiks.

Hea kvaliteet aitab tikkimisel, kuna metallikniit ei rebene tikkimismasinal ja metallikiht ei purune, jättes südamiku paljaks. Lisaks on tikitud või õmmeldud disainil intensiivne läige, mis püsib. Lihtne meetod niidi testimiseks on tõmmata sõrmed mööda niidiotsa alla ja jälgida, kas metalliribad on stabiilsed või kukuvad maha.

Moe, embleemide, karnevali, lava, eriliste sündmuste, pidulike rõivaste kaunistamise, religioossete ja traditsiooniliste esemete, kodutekstiilide, lasterõivaste ja aksessuaaride jaoks: metallikniitide tooteportfellist leiate lahenduse elegantsi ja sära lisamiseks logodele ja kujundustele isegi siis, kui kasutate nõudlikke materjale, nagu peened kangad, denim või nahk.

Lisaks sellele, et metallikniit annab tikanditele erilise särava väljanägemise, võib teda kasutada ka detailide rõhutamiseks. Näiteks saab metallikniidiga esile tuua tikandis oleva sõnumi või logo.

Metallikniidid on ka hästi vastupidavad ja tugevad, mis tähendab, et nad peavad hästi vastu ka korduvatele pesudele ja kulumisele. Siiski tuleb meeles pidada, et metallikniidid on tavaliselt jäigemad kui teised niidid ning neid on raskem töödelda.

Spetsiaalsed tikkimisniidid ja efektniidid

Kui olete kunagi mõelnud minna tavapärasest kaugemale ning luua erakordseid kujundusi, siis selleks sobivad spetsiaalsed tikkimisniidid ja efektniidid. Järgnevalt on esitletud laiaulatuslik spetsiaalsete niitide valik, mis on loodud teie professionaalses tikkimismasinas kasutamiseks:

Mattniidid

Masintikkimise mattniidid on erilised niidid, mis annavad tikanditele pehme ja mati väljanägemise, erinevalt metallikniitidest ja läikivatest niitidest, mis annavad särava ja läikiva tulemuse. 

Mattniit ei sarnane ühegi teise masintikandiniidiga. Tema lahe ja omanäoline välimus teeb matist niidist ideaalse valiku pilkupüüdvate, dekoratiivsete ja kargete kujunduste jaoks. Mattniit neelab valgust ja loob muljetavaldava värviviimistluse.

Mattniidid on tavaliselt valmistatud polüestrist või nailonist ning on saadaval erinevates toonides ja paksustes, vastavalt konkreetsetele tikkimisvajadustele.

Matt-efektiga niidid sobivad suurepäraselt tikandite loomisel, mis vajavad pehmet ja loomulikku välimust. Need tikkimisniidid sobivad hästi rõivaste, kodutekstiilide ja aksessuaaride tikkimiseks ning võimaldavad luua tikandeid, mis sobivad nii igapäevaseks kasutamiseks kui ka pidulikeks sündmusteks.

Läbipaistvad niidid

Masintikkimise läbipaistvad niidid on spetsiaalniidid, mis on valmistatud õhukesest polüester- või nailonkiust ning annavad tikkimistöödele läbipaistva ja läbikumava väljanägemise. Läbipaistev niit töötati algselt välja tehnilise niidina nööride ja litrite kinnitamiseks nähtamatu niidiga, kuid tänapäeval kasutatakse läbipaistvat tikkimisniiti ka eriniidina.

Läbipaistvad niidid sobivad erakordseteks tikandiideedeks, nagu näiteks erinevaid niite kasutavate disainide ja esiletõstmine jaoks. Neid tikkimisniite saab kasutada ka filigraansete efektide jaoks, kus läbipaistvus on pilgupüüdja, mida täisvärvilõngade kasutamisel pole võimalik saavutada.

Pimedas helendavad niidid

Pimedas helendavad niidid on valgust salvestavad tikkimisniidid, mis kiirgavad pimedas roheka helgiga valgust. Pange oma tikandid särama selle fosforestseeruva efektiga niidiga!

Pimedas helendavad niidid on saadaval erinevates toonides. Kvaliteetne pimedas helendav niit on vastupidav ja tugev ning peab hästi vastu korduvatele pesudele ja kulumisele. Siiski on oluline meeles pidada, et nende niitide helendav efekt võib ajapikku väheneda, kui nad on pikka aega otseses päikesevalguses.

Masintikkimise pimedas helendavad niidid on suurepärane valik, kui soovite luua tikandeid, mis jätavad mulje, nagu oleksid need pimedas valgustatud. Need tikkimisniidid sobivad hästi rõivaste, kodutekstiilide ja aksessuaaride tikkimiseks ning võimaldavad luua tikandeid, mis sobivad nii igapäevaseks kasutamiseks kui ka pidulikeks sündmusteks.

Helkurniidid

Helkurniidid on valmistatud spetsiaalsetest materjalidest, mis peegeldavad valgust tagasi, et luua erksaid ja säravaid tikandeid. Pange oma kujundused uhke niidiga särama! Helkurniiti saab kasutada masintikandi nähtavuse suurendamiseks riietel või aksessuaaridel.

Ühevärviline helkurniit peegeldab pimedas valgust ning lisab üllatusefekti ja sära igale tikandile. Helkurniidi eriline struktuur koosneb polüestersüdamikust, mille ümber on mähitud klaashelmestega polüamiidfoolium. Helkurniit on vastupidav ja seda on lihtne kasutada erinevates tikkimismasinates.

Helkurniidid on saadaval erinevates värvides, kuid kõige tavalisemad on hõbedane ja kuldne. Need niidid sobivad suurepäraselt erinevate tikandite jaoks, mis vajavad esiletoomist, nagu näiteks logod ja kirjad tumedal taustal.

Masintikkimise helkurniidid on tugevad ja vastupidavad ning neil on suurepärane kulumiskindlus. Need niidid on lihtsasti kasutatavad ning masintikkimisel ei teki tavaliselt nendega probleeme. Siiski tuleks meeles pidada, et helkurniidid võivad aja jooksul oma helkivust kaotada, kui neid pidevalt pestakse või hõõrutakse.

Helkurniidid on suurepärane valik, kui soovite luua tikandeid, mis on erksad ja säravad hämaras või pimedas keskkonnas. Need tikkimisniidid sobivad hästi rõivaste, kotitekstiilide, spordirõivaste ja aksessuaaride tikkimiseks ning aitavad luua tikandeid, mis sobivad nii igapäevaseks kasutamiseks kui ka pidulikeks sündmusteks.

Tehnilised niidid

Tehnilised niidid on spetsiaalselt disainitud ja valmistatud vastama masintikkimise erinõuetele, mis hõlmavad nii tugevust, vastupidavust kui ka erilisi töötlusi. Tehniline niit on tavaliselt valmistatud tugevatest materjalidest nagu nailon, polüester või polüamiid.

See, mis näeb välja nagu tavaline niit, suudab tegelikult palju enamat: masintikkimise tehnilised niidid on spetsiaalselt välja töötatud kõrgtehnoloogiliste kasutusotstarvete jaoks. Tehniliste komponentide kiire kasv tekstiilisektoris nõuab ka üha intelligentsemaid tooteid tekstiili- ja elektrotehnikaliideses.

Tehnilised niidid on tavaliselt saadaval erinevates paksustes, värvides ja viimistlustes, mis sobivad erinevate tikkimisprojektide jaoks. Need tikkimisniidid on tavaliselt viimistletud spetsiaalsete lisaainetega, mis tagavad niidi erilised omadused, nagu näiteks vastupidavus niiskusele, UV-kiirgusele, kuumusele, leelistele ja happelistele keskkondadele.

Tehniline niit on tavaliselt väga tugev ja vastupidav, mistõttu saab teda kasutada erinevatel aladel, sealhulgas autotööstuses, meditsiinis ja muudes tehnilistes valdkondades.

Kõrge juhtivusega niidid

Masintikkimise kõrge juhtivusega niidid on spetsiaalselt disainitud ja valmistatud kasutamiseks erinevates elektroonilistes rakendustes, kus on vaja tagada hea elektrijuhtivus. Need tikkimisniidid on valmistatud sünteetilistest materjalidest, mis sisaldavad kõrge juhtivusega metallikiude, nagu näiteks vask, hõbe või nikkel.

Nutikate tekstiilide puhul on kõvade ja traditsiooniliste materjalide, nagu kaablite, kasutamine sageli problemaatiline, kuna need ei ole piisavalt painduvad, kipuvad pragunema, ei ole pestavad ega tundu nahal mugavad.

Lahenduseks on kõrge juhtivusega niit, mis kahe kangakihi vahele peidetuna või otse kangale kantavana on sama elastne kui mis tahes muu niit ja teda saab kasutada andurite, ajamite, küttesüsteemi, heliülekande või LED-litritega ühenduse loomiseks.

Kõrge juhtivusega niidid on tavaliselt saadaval erinevates paksustes ja viimistlustes, mis võimaldab neid kasutada erinevates valdkondades, alates elektrooniliste tekstiilide tootmisest kuni meditsiinilise elektroonika rakendusteni.

Tulekindlad niidid

Masintikkimise tulekindlad niidid on spetsiaalselt disainitud ja valmistatud kasutamiseks valdkondades, kus on vaja tagada tulekindlus ja vastupidavus kõrgetele temperatuuridele. Need tikkimisniidid on valmistatud spetsiaalsetest sünteetilistest materjalidest, mis on immuunsed kõrgetele temperatuuridele ja põlevad väga raskesti.

Tuletõrjujad, võidusõitjad ja gaasi, õli või kemikaalidega töötavate tööstusharude töötajad puutuvad alati kokku tuleohtudega. Tööandja kohustus on varustada töötajad sobiva tule- ja kuumakindla kaitseriietusega. Kuid loomulikult ei peatu leegid rõivaste tikandite juures. Ka tikandite puhul on nõutav spetsiaalne tulekindel niit. Eristatakse tulekindlust ja kuumakindlust.

Kui on vaja saavutada vastav kaitse, on oluline omada täielikku tikkimistarvikute komplekti: pealisniidist ja alusniidist kuni spetsiaalkiudude lõikamiseks vajalike aluspindade ja käärideni.

Tulekindlaid niite kasutatakse laialdaselt tööstuses, sealhulgas autotööstuses, lennunduses, ehituses ja tekstiilitööstuses. Need niidid sobivad hästi erinevate materjalidega, alates puuvillast kuni sünteetiliste materjalideni, sealhulgas klaaskiud ja aramiidkiud.

Tuldaeglustavad niidid

Tuldaeglustavad niidid on valmistatud sünteetilistest materjalidest, mis on tulekindlad ja võimelised taluma kõrgeid temperatuure, säilitades samal ajal oma tugevuse ja elastsuse. Tuldaeglustav niit sobib logode või kirjade tikkimiseks raskestisüttivatele tekstiilidele, nagu töörõivad, ehitusrõivad, tulekaitserõivad, laborirõivad või näiteks autoistmed.

Masintikkimise tuldaeglustavad niidid on kasutuses paljudes tööstusharudes, sealhulgas autotööstuses, lennunduses, ehituses ja tekstiilitööstuses. Need tikkimisniidid aitavad kaasa tuleohutusele, kuna aitavad vältida tulekahjusid või piirata nende levikut.

Alusniidid

Alusniidid ehk pooliniidid on nähtavad ainult valmistikandi tagaküljel, kuid mõjutavad sageli lõpptulemuse kvaliteeti. Alusniidi kulu on vähemalt pool pealisniidi pikkusest. Alusniit ja pealisniit töötavad koos ja moodustavad valmiskujunduse. Seetõttu on oluline tagada, et alusniidi kvaliteet vastaks põhiniidi kvaliteedile.

Masintikkimise alusniite on võimalik soetada juba valmiskeritud poolide kujul. Kas kasutada valmiskeritud poole või poolida alusniiti ise, sõltub kasutaja harjumustest ja eelistustest.